Happy Lions

Przedszkole Happy Lions

Jeśli pragniesz, aby Twoje dziecko

 • Było radosne, kreatywne i twórcze
 • Szanowało siebie i swoje otoczenie
 • Było odpowiedzialne za swoje wybory i postepy w nauce
 • Umiało pokojowo rozwiązywac konflikty
 • Było częścią zespołu
 • Miało ogromne poczucie własnej wartości
 • Było samodzielne i pełne wiary we własne siły

to to jest Twoje przedszkole!

Metody pracy z dziećmi

Happy Lions

Koncepcja Marii Montessori.

Koncepcja pedagogiczna Marii Montessori obejmuje cały rozwój dziecka, poczynając od narodzenia aż do wkroczenia w wiek dorosły. Osobowość człowieka autorka pojmuje jako jedność. Jej pedagogika bezpośrednio skierowana jest na dziecko wraz z jego potrzebami, aktywnością, spontanicznością, samostanowieniem oraz dążeniem do niezależności od dorosłych.

Celem pedagogiki Marii Montessori jest przygotowanie wychowanka do samodzielnego życia przez wspieranie jego potencjalnych możliwości. Stosowane w przedszkolu metody prowadzenia zajęć odnoszą się do sposobów pracy nauczyciela z dziećmi i służą realizacji wyznaczonych celów zajęć. Podstawową metodą rozwijającego się dziecka jest obserwacja i doświadczanie. Metoda M. Montessori charakteryzuje się naciskiem na samodzielność, wolność w obrębie ustalonych granic oraz poszanowanie naturalnego psychicznego, fizycznego i społecznego rozwoju dziecka.

Przyjazne środowisko.

Wierzymy, że udało nam się stworzyć środowisko sprzyjające zabawie i nauce pozwalające na nowe odkrycia i eksperymenty. Wnętrza przedszkola, ogród zabaw zapewniają dzieciom mnóstwo przestrzeni dzięki którym mogą być aktywne przez cały rok.

Nowe przedszkole na osiedlu Kabaty - Ursynów

Jesteśmy otwarci przede wszystkim na potrzeby rodziców i dzieci z najbliższej okolicy (Kabaty, Ursynów), choć oczywiście zapraszamy do nas wszystkie pociechy również z ościennych dzielnic. W nowym przedszkolu na Ursynowie dbamy o szczęśliwe dzieciństwo naszych podopiecznych oraz ich wszechstronny rozwój. Szczególną wagę przykładamy do indywidualnych potrzeb dzieci, ich talentów oraz rozwoju społeczno-emocjonalnego. Pomagamy dzieciom kształtować kompetencje, które pomogą im odnosić sukcesy zarówno w najbliższej przyszłości, jak i w dorosłym życiu.

Oferta przedszkola

Środowisko i przestrzeń

Wierzymy, że udało nam się stworzyć środowisko sprzyjające zabawie i nauce, pozwalające na nowe odkrycia i eksperymenty.

Wnętrza przedszkola, ogród zabaw zapewniają Dzieciom mnóstwo przestrzeni, dzięki której mogą być aktywne przez cały rok.

Program ogólny

Podstawa realizacji programowej MEiN. Rozszerzony program autorski. Program Marii Montessori. Praca w małych grupach.

 • Czytanie globalne od 3. roku życia.
 • Rozszerzony zakres nauk matematyczno - przyrodniczych.
 • Naturalne poznawanie języków obcych:
  język angielski 4x w tygodniu
  język francuski 2x w tygodniu *
  język rosyjski 2x w tygodniu *
 • Taekwondo.
 • Zajęcia umuzykalniające 2x w tygodniu.
 • Logorytmika 1x w tygodniu.
 • Metoda Ruchu Rozwijającego.
 • Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych.
 • Wszystkie dzieci objęte są diagnozą logopedyczną.
 • Eko - projekt.
 • Współpraca z gospodarstwem agroturystycznym.
 • Codzienny pobyt w ogrodzie przedszkolnym, niezależnie od pogody.
Happy Lions Happy Lions

Autorski Program mgr Beaty Bartos

Ideą programu są działania edukacyjne w przedszkolu. Stworzenie dzieciom atmosfery i możliwości do wszechstronnego rozwoju, skupieniu się na dziecku, jego wychowaniu, samorealizacji, oraz przygotowania do edukacji na kolejnych etapach kształcenia. Program wykorzystuje różnorodne metody i techniki w pracy dydaktyczno - wychowawczej.

Rolą współczesnego nauczyciela edukacji przedszkolnej, realizującego założenia programu jest okazywanie dziecku szacunku i życzliwości. Dorosły powinien traktować dziecko podmiotowo, pomagając mu w indywidualnym rozwoju. Program ten zachęca nauczycieli do tworzenia wspólnie z placówką radosnej, dynamicznej atmosfery zabawy i uczenia się podstawowych umiejętności i nawyków potrzebnych dziecku. Dorosły staje się przewodnikiem, który wskazuje, w jakim kierunku rozwój może i powinien zmierzać. Pomaga odkrywać talenty. Dziecko pozytywnie motywowane przejawia większą zdolność rozwiązywania problemów i większą skłonność do pogłębiania wiedzy.

Autorski program naturalnego stymulowania rozwoju dziecka w warunkach przedszkolnych bazuje na długoletnim doświadczeniu w pracy z dzieckiem, badaniach i wiedzy naukowej.

Program Wiem co jem!

Happy Lions

Bez środków przyśpieszających wzrost, bez modyfikacji genetycznej, bez sztucznych nawozów, bez konserwantów, bez chemicznych oprysków

Kuchenne ABC

Bananowe pancakes
Cukiniowe spaghetti z indykiem
Zupa z ciecierzycy z mlekiem kokosowym
Placki owsiane z jagodami
Ryba pieczona w ziołowym pesto
Frytki warzywne
Zupa krem z kukurydzy
Czekoladowo-owocowe fondue
Ciasto marchewkowo - ananasowe
Budyń waniliowo - migdałowy
Chipsy warzywne
Kleik ryżowy z jabłkiem i cynamonem
Pierożki z marcepanem, śliwkami i morelami
Sushi owocowe
Ciasta bez grama cukru

Menu przedszkola jest zdrowe i kolorowe!

Wyjątkowe posiłki, to te przygotowane razem z rodziną. Wspólne gotowanie, to dla dziecka szansa na zdobycie nowych umiejętności, impuls do kreatywnego działania i czas, by uczyć się nowych smaków.

Nie ważne, że zamiast ciasta wyjdzie placek i że zapomnieliście o polewie czekoladowej - zrobiliście wszystko razem! Nakrywając do stołu nie musimy sztywno trzymać się etykiety. Wiemy jak prawidłowo ułożyć sztućce, pamiętamy o serwetce, o widelczyku do sałatki oraz dodatkowym talerzyku na pieczywo.

Smacznego! :)